44. seminář knihovníků muzeí a galerií 2020 – VIDEOKONFERENCE

3. 9. 2020  •  publikoval(a): Monika Vlasáková  •  rubrika: Archív, Archív - akce

Milé kolegyně a vážení kolegové,

srdečně Vás zveme v úterý 22. září 2020 od 10.00 hodin na jednodenní online konferenci, kterou Knihovnická komise AMG a Husitské muzeum v Táboře připravily tento rok místo tradičního semináře. Program konference je zaměřen na online aktivity knihoven muzeí a galerií.

Prosíme o vyplnění registračního formuláře do pátku 18 .9. 2020. Registraci proveďte jednotlivě za Vaší osobu, a to i v případě, že videokonferenci budete sledovat společně s dalšími účastníky.

Přihlášení účastníci obdrží heslo, link a instrukce k připojení.

Videopřenos bude zajištěn přes aplikaci ZOOM, z technického vybavení budete potřebovat počítač s reproduktory a internetovým připojením nebo chytrý telefon. Připojení bude dostupné 22. 9. 2020 od 8.00 hodin. Vysílat začneme v 10.00 hodin.

Těšíme se na Vaši online účast!

Za všechny organizátory

Štěpánka Běhalová, předsedkyně Knihovnické komise AMG
Monika Vlasáková
, vedoucí knihoven Husitského muzea v Táboře

Program videokonference ke stažení

8.00-10.00      PŘIHLÁŠENÍ ÚČASTNÍKŮ DO VIDEOKONFERENCE

10.00-10.30    TÁBOR 600 LET – PŘEDSTAVENÍ MĚSTA a ZAHÁJENÍ SETKÁNÍ
Mgr. Jakub Smrčka, Th.D., ředitel Husitského muzea v Táboře, člen exekutivy AMG ČR a PhDr. Štěpánka Běhalová, Ph.D., předsedkyně Knihovnické komise AMG

10.30-11.30    I. BLOK – KNIHOVNY MUZEÍ A GALERIÍ ONLINE

1. ÚVOD A PŘEDSTAVENÍ HOSTŮ (PhDr. Štěpánka Běhalová, Ph.D.)
  2. DÍLA NEDOSTUPNÁ NA TRHU
    Možnosti zpřístupnění v knihovnách muzeí a galerií (PhDr. Vít Richter)
  3. ONLINE VÝSTAVY
    Výstavy Knihovny Národního muzea (Mgr. Martin Sekera, Ph.D.)
  4. DIGITÁLNÍ KNIHOVNY
    Kramerius v Husitském muzeu v Táboře (Mgr. Monika Vlasáková)
  5. PROPAGACE ČINNOSTI NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
    Knihovna Moravské galerie na Facebooku (PhDr. Judita Matějová)