Edukační programy k výstavě Nejkrásnější české knihy roku 2019

3. 9. 2020  •  publikoval(a): Kateřina Nimrichtrová  •  rubrika: Archív - lektorské programy

Nabídka vzdělávacích programů PNP v termínech: 1. 10. a 2. 10. (možnost i 29. 9.)

Památníček aneb kniha vzpomínek

Doprovodný program a workshop pro školní i zájmové skupiny, minimální počet 10 účastníků, maximální 30. Cena: 50 Kč/ účastník

* věkově neomezeno (výklad i náročnost dílny bude přizpůsobena adekvátně věku)
* Husitské muzeum

Co je to památníček a k čemu slouží? Patří památníčky do tříděného odpadu nebo jsou zase cool?

Ve workshopu se účastníci seznámí se soutěží o Nejkrásnější české knihy roku. Vítězné knihy si prohlédnou, prolistují a načerpají z nich inspiraci pro svou tvorbu. . Letošní katalog soutěže ve formě Památníčku odkazuje na dlouholetou tradici jejího konání (55 let) a pracuje s osobním vztahem ke knize –⁠ jako nositele paměti. Účastníci se seznámí s fenoménem historického i současného památníčku a vlastnoručně si jej vyrobí jako autorskou knihu.

Program ke knize TO JE METRO ČÉČE:

Doprovodný program navázaný na vítěznou knihu v soutěži NČKR 2019 v kategorii literatura pro děti a mládež. Tvůrčí dílnu připravili ilustrátoři Jan Šrámek a Veronika Vlková.

Pro školní i zájmové skupiny, minimální počet 10 účastníků, maximální 30. Cena: 50 Kč/ účastník.* věkově neomezeno (doporučeno pro děti do 12 let)

* Husitské muzeum

Seznámení s knihou To je metro, čéče! od námětu (mezigenerační dialog mezi dědečkem a vnukem o pražském metru) až k netradičním ilustracím (propojení počítačově grafiky a techniky akvarelu). V tvůrčí dílně si účastníci vyrobí originální metro sešitek.
Program ke knize TONČA A KRASOJEZDEC

Doprovodný program navázaný na vítěznou knihu v soutěži NČKR 2019 v kategorii literatura pro děti a mládež. Tvůrčí dílnu připravila ilustrátorka Aneta F. Holasová.

* věkově neomezeno (doporučeno pro děti do 8 let)

* Husitské muzeum

Seznámení s knihou Tonča a krasojezdec od námětu příběhu knihy (pouťová lovestory ve verších o koze Tonče a krasojezdci Hubertovi) až k netradičnímu ilustrátorskému zpracování (obří leporelo s ilustracemi v barvách cukrové vaty). V tvůrčí dílně si každý účastník vyrobí vlastní a originální leporelo.

Program ke knize KLUB DIVNÝCH DĚTÍ

Doprovodný program navázaný na vítěznou knihu v soutěži NČKR 2019 v kategorii literatura pro děti a mládež. Tvůrčí dílnu připravila ilustrátorka Nikola Logosová.

* věkově neomezeno (doporučeno pro děti od 8 let)

* Husitské muzeum

Seznámení s knihou Klub divných dětí od námětu knihy (pro děti o dětech, které mohou působit pro své okolí „divně“, nebo naopak mít „superhrdinské“ schopnosti) až k netradičnímu ilustrátorskému zpracování (v knize není nikdy detailně představen hrdina). V tvůrčí dílně si každý účastník vyrobí vlastní a originální „divnou knihu“.