František Svátek a Barbora Blahutová: Proměnlivá rovnováha

29. 9. 2021  •  publikoval(a): Kateřina Mikulandová  •  rubrika: Archív – výstavy

výstava | Galerie Ambit a rajský dvůr | 31 . 8. – 10. 10. 2021

Výstava kinetických objektů a koláží

Komentovaná prohlídka výstavy s autorem: 21. 9. od 16:00

Slavnostní zakončení výstavy/dernisáž 10. 10. od 18:30 do 21:00

Sochařskou dvojici Blahutová-Svátek spojuje, kromě společného života, analogie témat jejich volné tvorby. Společnými motivy jsou voda, vítr, tvar a světlo. Výstava představuje průřez jejich tvorbou od druhé poloviny 20. stol. do současnosti. V galerii Ambit prezentuje Barbora Blahutová koláže, asambláže z neobvyklých materiálů (suché listy, rozbité sklo, kartony atd.), které zasazuje do čistých ploch dávajících předmětům nový smysl a hodnotový rozměr. František Svátek vystavuje na rajském dvoře augustiniánského kláštera a ve vnitřních prostorách galerie své kinetické vodní objekty, modely větrných a hydrokinetických objektů, návrhy a fotografie kamenných meditativních skulptur.

Svatek_Blahutova_A2