Husitský bojový vůz aneb Jak válčili husité?

12. 2. 2021  •  publikoval(a): Kateřina Mikulandová  •  rubrika: Muzeum on-line, Přednášky

výukové video │ videopřednáška (9:30 min.)

Kdo by neznal symbol husitských válek? Bojový vůz božích bojovníků vzbuzoval u nepřátel respekt a jeho využití v legendárních bitvách se zapsalo do dějin. Byl to však vynález husitů nebo se vozy k boji používaly už dávno před tím? Jaké bylo jejich vybavení? Co zahnalo u Domažlic nepřátele bez boje na útěk? Důmyslné zbraně, taktika, strašlivá pověst husitských polních vojsk nebo snad skutečně jen chorál Ktož jsú boží bojovníci? A jaké skrývá slavná píseň tajemství?

Krátké výukové video vás tentokrát zavede na bitevní pole pozdního středověku. A nuda to rozhodně nebude. Lektorky Husitského muzea se pro vás tentokrát oblékly do kostýmů a dokonce vylezly na repliku husitského bojového vozu!

Bc. Kateřina Nimrichtrová a Mgr. Gabriela Sokolová-Loskotová