O zlaté rybce | Malujeme Tábor

6. 7. 2020  •  publikoval(a): Kateřina Mikulandová  •  rubrika: Archív - akce

8. 7. 2020 | od 16 hodin | rajský dvůr augustiniánského kláštera | nám. Mikuláše z Husi 44 | vstupné 50,-

Chcete zabavit své ratolesti? Přijďte s nimi do rajského dvora bývalého augustiniánského kláštera. Podívají se na pohádku a pak si mohou vyrobit svou vlastní asambláž.

Program zahájíme premiérou nové pohádky O zlaté rybce v podání táborského herce a scénáristy  Vojtěcha Moravy: „Vycházel jsem z knižních předloh Boženy Němcové a Jana Wericha. Chtěl jsem především rozvinout dnes tak aktuální téma ´kdo chce víc, nemá nic´,“ prozradil o svém novém kousku.

Po pohádce je pro děti připravena výtvarná dílna k výstavě Malujeme Tábor. „Budeme vyrábět asambláž. Je to vlastně trojrozměrná koláž z různých materiálů, které se na sebe libovolně vrství,“ přiblížila výtvarnou techniku kurátorka výstavy a zároveň lektorka výtvarné dílny Lenka Zajícová.

Divadlo začíná v rajském dvoře v 16 hodin. Jednotné vstupné činí 50 korun za osobu. V případě nepříznivého počasí se akce koná v přednáškovém sále.

Malujeme Tábor – plakát ke stažení