Rok 1989 v Táboře a další „devítková“ výročí

20. 8. 2019  •  publikoval(a): Kateřina Mikulandová  •  rubrika: Archív - akce, Archív – výstavy

exteriérová panelová výstava | 4. 9. – 30. 11. 2019 | před nádražím ČD, Masarykovo, Křižíkovo a Žižkovo náměstí

Ve spolupráci s městem Tábor; foto Jára Novotný.

V letošním roce připravilo Husitské muzeum v Táboře ve spolupráci s městem Tábor panelovou exteriérovou výstavu u příležitosti 30. výročí sametové revoluce.

V roce 2019 si vedle sametové revoluce připomínáme ještě další „devítková“ výročí. Tato výročí budou na výstavě prezentována hlavně událostmi, které se váží k městu Tábor. Výstava reflektuje, jak události sametové revoluce v celorepublikovém kontextu, tak i události v Táboře. Výstavu zakončí výhled do roku 1990, roku svobodných voleb.

Výstavní panely budou rozmístěny na čtyřech místech, před nádražím ČD, na Masarykově, Křižíkově a Žižkově náměstí. K vidění budou dobové fotografie, plakáty a dokumenty.

Do 29. 9. můžete současně shlédnout výstavu Listopad 1989 ve Vodárenské věži v Táboře.