Táborská muzejní noc 2018

8. 6. 2018  •  publikoval(a): Kateřina Nimrichtrová  •  rubrika: Archív - akce

Po letošním ročníku můžeme už zodpovědně říci, že Tábor má ve své kulturní nabídce další milou a veřejností pozitivně kvitovanou stálici. Přestože se termín muzejní noci shodoval s Nocí kostelů, na návštěvnosti to rozhodně znát nebylo. Plno bylo v muzeích i galeriích, lidé trávili také spoustu času na náměstí, kde táborský odbor kultury a cestovního ruchu připravil doprovodný program.

V Husitském muzeu byla pro veřejnost otevřena stálá expozice Husité, gotický sál a přilehlé galerie nabízely výstavy Velké návraty, 140 let muzea v Táboře a Svobodní zednáři, na kterou také navazoval doprovodný program pro děti a hravé dospělé. V průběhu muzejní noci jsme rozdali přes 140 herních kartiček a rituálně spálili téměř stejný počet osobních poselství pro budoucí svět. Jako vstupné do objektu jsme požadovali jednu symbolickou minci libovolné hodnoty, kterých jsme po skončení napočítali 788.

DSC_9976 muzejni _noc_201811 muzejni _noc_201813 muzejni _noc_201815