Tvary a barvy aneb od realismu k moderně

1. 12. 2017  •  publikoval(a): Kateřina Nimrichtrová  •  rubrika: Archív - lektorské programy

Galerijní program navazující na výstavy Josefa Štainochra a Bohuslava Lamače

Anotace:  Galerijní program navazuje na vzdělávací oblast Umění a kultura, vzdělávací obor Výtvarná výchova. Žáci se seznámí s tvorbou dvou výrazných výtvarných osobností regionu, ve kterém žijí. Odlišnost přístupů obou umělců umožní rozpoznat rozdíly mezi realismem a abstrakcí. V průběhu programu si žáci vyzkouší porovnat různé interpretace obrazného vyjádření, zamyslí se nad možnými symboly, za pomoci exprese vyjádří vlastní pocity a nálady, které v nich díla vzbuzují. Zhodnotí, v čem se oba malíři odlišují, ale také zkusí objevit, co mají společného. V osobě Bohuslava Lamače poznají geniálního mistra barev a vizí. Josef Štainochr je naopak pozve do světa skutečnosti, kterou zachytil především portrétovou a krajinářskou tvorbou. Na závěr programu se žáci realizují ve výtvarné dílně, kde si vyzkouší různé výtvarné techniky od malby přes linoryt až po kresbu.

Pro žáky 4. – 9. ročníků ZŠ a odpovídající ročníky víceletých gymnázií.

Vzdělávací oblast: Umění a kultura

Vzdělávací obor: Výtvarná výchova

Metody práce: výklad, dialog, dramatizace, Orffovy nástroje, tvorba (parafráze), metody emocionálního a racionálního osvojování

Program nabízíme od 8. ledna do 23. února 2018. Skupinu je nutné  předem objednat (nimrichtrova@husitskemuzeum.cz, tel. 381252242 nebo 734 570 334). Lektorské programy lze realizovat ve všedních dnech nezávisle na otevírací době muzea. Cena je 30,- za žáka.