Dny otevřených ateliérů

5. 10. 2021  •  publikoval(a): Kateřina Mikulandová  •  rubrika: Archív - akce, Archív – výstavy

9. – 10. 10. 2021 | akce | vstup zdarma

Galerie Ambit: 10 – 17 hodin

Galerie Stará radnice Tábor: so 9 – 17; ne 13 – 17 hodin

Smrčkův dům Soběslav: 9 – 17 hodin

Večerní prohlídka v Galerii Ambit: 10. října 18.30 – 21 hodin

Husitské muzeum se zapojí do Dnů otevřených ateliérů. Kromě běžných denních prohlídek chystá i netradiční večerní zenové setkání za zvuku tichých hudebních nástrojů a tekoucí vody. Návštěvníci tak budou mít také poslední šanci prohlédnout si fenomenální výstavu kinetických vodních objektů sochaře Františka Svátka.

Proměnlivá rovnováha – dernisáž

Čtrnáctý ročník Dnů otevřených ateliérů se koná druhý říjnový týden. V Táboře zve Husitské muzeum do galerie ve Staré radnici na výstavu Tábor 600 let, představující v souhrnném pohledu bohatství historie města od husitských dob po současnost. V Galerii Ambit na náměstí Mikuláše z Husi vystavuje dvojice Blahutová – Svátek. Kromě pohyblivých vodních objektů tu návštěvníci najdou koláže a asambláže z neobvyklých materiálů i modely větrných a hydrokinetických objektů či návrhy a fotografie kamenných meditativních skulptur.

Soběslavská pobočka otevře pro návštěvníky v sobotu i v neděli výstavní prostory ve Smrčkově domě. K vidění bude stálá expozice Krajina Táborska ve výtvarném umění a také výstava obrazů soběslavského malíře Václava Šimečka, konaná u příležitosti 95. výročí jeho narození.

Speciální prohlídku chystá muzeum na nedělní podvečer. Od 18.30 do 21 hodin se v nasvíceném rajském dvoře bývalého augustiniánského kláštera rozezní flétna, lyra či klasická kytara, aby v dokonalém souzvuku s tekoucí vodou kamenných fontán vytvořila neopakovatelnou atmosféru. Tím se chce muzeum rozloučit s návštěvnickou sezonou i se samotnou výstavou, jež neměla v Táboře obdoby.

www.dnyotevrenychatelieru.cz