“V soukromí paní Hany”

19. 6. 2024  •  publikoval(a): Kateřina Mikulandová  •  rubrika: News, Památník dr. Edvarda Beneše, Výstavy

od 22. 6. 2024 | vila Hany a Edvarda Benešových | Sezimovo Ústí I | výstava

Výstava v nově zpřístupněných prostorách vily Hany a Edvarda Benešových v Sezimově Ústí.

Díky spolupráci Úřadu vlády České republiky, Národního muzea a Husitského muzea v Táboře bude v letošní návštěvnické sezóně součástí jednotného prohlídkového okruhu vily a Památníku. Zahrnuje nejen sbírkové předměty ve vitrínách, nábytek, ale také originální kousky z šatníku paní Hany Benešové na figurínách.Slavnostní zahájení výstavy proběhne 21. 6. za účasti vedoucí Úřadu vlády Jany Kotalíkové, generálního ředitele Národního muzea Michala Lukeše a ředitele Husitského muzea v Táboře Jakuba Smrčky.

Památka připomínající druhého československého prezidenta a jednoho z nejvýznamnějších prvorepublikových politiků bude zpřístupněna od 1. května do 30. září hned šest dní v týdnu, a to vždy od úterý do neděle. V říjnu pak bude mimořádně otevřeno na státní svátek 28. října.

Prohlídka nevyžaduje rezervaci předem. U větších skupin nad 15 osob je doporučena rezervace předem v pokladně Památníku (+381 261 674, e-mai: objednavky@husitskemuzeum.cz)

více informací: http://vlada.gov.cz

Šestidenní otevírací doba navazuje na úspěšnou loňskou sezónu, která do vily přilákala od července do října více než 11 tisíc návštěvníků. Připomenutí odkazu významného prvorepublikového politika Edvarda Beneše nabízíme i letos ve spolupráci s Husitským muzeem. Plníme tak přání jeho ženy Hany Benešové, která chtěla, aby byla vila přístupná veřejnosti,“ uvedla vedoucí Úřadu vlády Jana Kotalíková.

“V soukromí paní Hany” plakát