Husité – 3. díl Husitská revoluce

22. 9. 2021  •  publikoval(a): Kateřina Mikulandová  •  rubrika: Muzeum on-line, Nezařazené, Pro děti a školy

animovaný seriál | pro děti | 3:53 minut | výzva ke spolupráci

Se začátkem školního roku vám představujeme třetí díl z hravého animovaného vzdělávacího seriálu. Tento díl se věnuje vzniku husitské revoluce. Tuto událost zařazuje do časové osy, popisuje příčiny nespokojenosti tehdejších vzbouřenců, jejich motivy a samotnou revoluci ukazuje od jejího vzniku až ke konci. Ve filmu představujeme naše sbírkové předměty, využili jsme také ilustrace známých autorů, ze sbírek Husitského muzea, ale i kresby Lenky Zajícové a Magdy Martinkové.

Především se opět zapojily děti!

A protože nás tato spolupráce baví, posílejte dál vaše obrázky, kresby, koláže či jiné výtvory. Hodit se bude postava Jana Žižky, hradby a opevnění Tábora a husitské zbraně. Nezapomeňte se podepsat, protože vás rádi dáme do titulků…