Jan Žižka a husitský Tábor v dějinách a v tradici

31. 3. 2022  •  publikoval(a): Jakub Smrčka  •  rubrika: Archív - přednášky

4. 4. 2022 | 18.00 | Centrum Univerzita Tábor – velký sál | přednáška

prof. PhDr. Petr Čornej, DrSc.

Přední český historik a znalec husitství i s ním spojených historických tradic, prof. PhDr. Petr Čornej, DrSc. přijal opět pozvání Husitského muzea v Táboře k mimořádné přednášce, která symbolicky uzavře připomínky šestistého výročí založení husitské obce na hoře Tábor.Odloženou přednášku uvádíme v náhradním termínu. Jak bylo původně plánováno ve velkém sále Centra Univerzita, abychom umožnili přístup co nejvíce zájemcům z řad veřejnosti.

Petr Čornej se ve své přednášce zaměří na vztah Tábora a Jana Žižky z Trocnova v průběhu husitských válek. Představí také, jak byl tento vztah vnímán v období utváření nové národní identity a historické tradice českého národa, tedy v 19. a na počátku 20. století.

Vstup volný, možnost rezervace míst předem v pokladně Husitského muzea nebo na kontaktu objednavky@husitskemuzeum.cz, tel. 774 059 263.

JAN ZIZKA_plakát

Pro vstup na akci platí aktuální protipandemická opatření, tj. zejména „OTN“ a povinnost použít ochranu dýchacích cest.