Nejkrásnější knihy roku 2019

31. 7. 2020  •  publikoval(a): Kateřina Nimrichtrová  •  rubrika: Archív – výstavy

Galerie Ambit, nám. Mikuláše z Husi 44 | 4. září – 4. října 2020

Vernisáž 3. září od 17 hodin

Již potřetí se Galerie Ambit stane místem, kde si budou návštěvníci moci prohlédnout nejkrásnější knihy, které vyšly v předchozím roce. Chybět tak nebudou ani publikace nakladatelství Host, Arbor Vitae a Nadačního fondu 8smička, které si letos vysloužily několikanásobné ocenění za originální zpracování knih. Soutěž každoročně vyhlašuje Památník národního písemnictví a Ministerstvo kultury ČR.

O titul nejkrásnější kniha roku 2019 usilovalo tentokrát rekordních 313 publikací, oceněno bylo přes třicet z nich. Husitské muzeum na podzim vystaví okolo padesáti děl, které budou zastupovat všechny oceněné tituly a užší výběr. V rámci festivalu malých nakladatelů Tabook chystá muzeum komentovanou prohlídku, k výstavě nabídneme také edukační program pro školy.

Vernisáž, kterou uvede kurátorka výstavy Eliška Boumová, se koná ve čtvrtek 3. září v 17 hodin. Při této příležitosti představí Husitské muzeum v Táboře také nový katalog ke stávající výstavě Malovali Tábor. O hudební doprovod se postará vokální skupina His  Master’s Voice Band a fanoušci si tak mohou užít její letošní comeback. Obě výstavy potrvají do 4. října 2020.

Celou tiskovou zprávu k soutěži Nejkrásnější české knihy roku 2019 najdete ZDE