Oskar Nedbal v kruhu romantiků

22. 2. 2022  •  publikoval(a): Kateřina Mikulandová  •  rubrika: Archív - koncerty

30. 3. 2022 | 18:00 | gotický sál | koncert

Benefiční koncert pro Domácí hospic Jordán – pořádá Mezinárodní společnost Oskara Nedbala v Táboře.

Mezinárodní společnost Oskara Nedbala ve spolupráci s Husitským muzeem pořádá dobročinný koncert »Oskar Nedbal v kruhu romantiků« ve prospěch táborského Domácího hospicu Jordán.

Doporučené vstupné 150,- | rezervace míst objednavky@husitskemuzeum.cz, 774 059 263

Program zahrnuje ukázky z tvorby táborského rodáka O. Nedbala v sousedství skladeb jeho současníků i předchůdců a podílejí se na něm táborští umělci – pedagogové ZUŠ O. Nedbala Tábor a českobudějovické konzervatoře a rovněž studenti obou škol.
Večerem bude provázet předsedkyně MSON Ludmila Peřinová. Zmíněny budou nejen vazby O. Nedbala k autorům zahrnutým v programu, ale též Nedbalova myšlenka přetvoření táborské hudební školy na konzervatoř, kterou umělec vyslovil v roce 1918 a podpořil štědrým finančním darem škole.

Účinkují studenti Konzervatoře České Budějovice:
Petra Urbanová, Kateřina Horatlíková – klavír, Kateřina Růžičková,
Marie Kahounová – zpěv, Jan Žilavý – klarinet

Žáci ZUŠ O. Nedbala Tábor: Viktoria Chonka, David Mendl – klavír

Pedagogové Konzervatoře České Budějovice a ZUŠ O. Nedbala Tábor:
Blanka Novotná, Eva Peřinová – klavír, Jiří Sycha – housle, Jiří
Kubeček – viola, Ludmila Peřinová – přednes, průvodní slovo