Pavel Talich – vlastní cestou, camera obscura

8. 3. 2022  •  publikoval(a): Kateřina Mikulandová  •  rubrika: Archív - akce

2. 4. 2022 | 15 hodin | gotický sál | Stará radnice | vernisáž

Slavnosní zahájení výstavy souboru „obrazů“ vytvořených originální technikou camera obscura.

Úvodní slova: Mgr. Pavel Klíma, doc. Mgr. Irena Armutidisová, PhDr. Michal Janata, RNDr. Petr Velkoborský, CSc., Hudební doprovod: housle Tomáš Hubka.

Komentovaná prohlídka s autorem 1. 6. 2022 od 16 hodin.

Výstava plánského fotografa a výtvarníka Pavla Talicha je pořádána především u příležitosti představení jeho monografie.
Ve výstavních sálech Staré táborské radnice budou k vidění nové soubory „obrazů“ vytvořených originální technikou camera obscura (např. velkoformátové přímé záznamy v cyklech Bariéry či Exit y reagující na dění v e společnosti), dále přímé záznamy pořizované mimo hlavní soubory (Černá a bílá), ale také tónované fotografie z cest (Kampánie /je/ z ruky) či fotografie vzniklé pod vlivem lockdownu.
K dispozici bude autorova monografie, na které se podíleli : Irena Armutidisová, Michal Janata, Pavel Klíma, Petr Velkoborský a Jakub Smrčka.