Sobotníci: 120 let městské knihovny

22. 3. 2017  •  publikoval(a): Kateřina Nimrichtrová  •  rubrika: Archív - exkurze

22. dubna ve 14 hodin, sraz na Masarykově náměstí

Při další letošní výpravě budou mít sobotníci možnost opět nahlédnout do jedné z táborských budov. Tentokrát do Městské knihovny Tábor, která v letošním roce oslaví 120 let od svého otevření. Sobotníci si připomenou dějiny táborské knihovny a hlavně objekty, v nichž knihovna postupně sídlila, než zakotvila na dnešním místě. Kvůli velikonočním svátkům si dubnoví sobotníci budou muset počkat až na 4. sobotu v měsíci, tedy na 22. dubna, kdy se sejdeme na Masarykově náměstí ve 14 hodin. Program připraví ve spolupráci s pracovníky Městské knihovny muzejní historičky Jitka a Lenka Vandrovcovy. Program pro dětskou skupinu nachystala muzejní pedagožka Kateřina Nimrichtrová a lektorka Andrea Oudysová.

Plakát ke stažení