Táborská muzejní noc 2017

12. 6. 2017  •  publikoval(a): Kateřina Nimrichtrová  •  rubrika: Archív - akce

Řady subjektů, které se zapojily do letošní Táborské muzejní noci, se rozrostly o Baodílnu, společný program oživilo vystoupení táborských hudebníků na Žižkově náměstí a počasí přímo vybízelo vyrazit za kulturou. Na některých místech návštěvnost lámala rekordy. Husitské muzeum a Kotnov navštívilo v rámci muzejní noci dohromady 1490 návštěvníků, což je v součtu o 100 více než v loňském roce. Táborský odbor kultury a cestovního ruchu zajistil akci skvělou propagaci a vzájemná spolupráce všech zúčastněných přinesla ovoce.

V Husitském muzeu mohli návštěvníci za jednu symbolickou minci navštívit stálou expozici Husité, prohlédnout si unikátní gotický sál a především novou výstavu věnovanou 100. výročí bitvy u Zborova. Kurátorka výstavy Mgr. Lenka Vandrovcová zvala zájemce v každou celou hodinu na komentovanou prohlídku. Na výstavu tematicky navazoval program pro děti, u kterého se zabavila i řada dospělých. Za symbolické vstupné byla otevřena také věž Kotnov a expozice Život ve středověku. Táborská muzejní noc 2018 se bude konat 25. května.

taborska_muzejni_noc_201710

taborska_muzejni_noc_201715 taborska_muzejni_noc_201720 taborska_muzejni_noc_201713 taborska_muzejni_noc_20177 taborska_muzejni_noc_20174