To je Tábor!

20. 10. 2021  •  publikoval(a): Kateřina Mikulandová  •  rubrika: Nezařazené, To je Žižka!

11. 11. 2021 | 18:00 | Gotický sál Staré radnice | Žizkovo nám. 1 | galavečer

Slavnostní večer s předáním cen vítězům soutěže o nejlepší video o Táboře

Čtyři dětské kolektivy, dvaadvacet  dětí a čtyři báječné snímky o městě s husitskou tradicí. To je bilance projektu To je Tábor, se kterým se Husitské muzeum v Táboře přidalo k oslavám 600. výročí založení města. Pandemie koronaviru však pořádně zamíchala kartami. O rok později, než bylo plánováno, tu však konečně máme výsledky…

Na výzvu Husitského muzea k dětským kolektivům k vytvoření krátkého videa o Táboře reagovalo původně šest skupin. Čtyři z nich nakonec svůj úkol dokončily a porota, složená z odborníků na historii, kulturu a filmovou tvorbu, bude vybírat ze čtyř filmů. Stane se tak v rámci závěrečného slavnostního večera, kdy budou všechny příspěvky veřejně prezentovány.

Galavečer se uskuteční ve čtvrtek 11. 11. v 18 hodin v gotickém sále Staré radnice. Prostor mezi promítáním jednotlivých snímků vyplní svým hudebním vystoupením dětský rytmický orchestr Hakuna Matata z Jindřichova Hradce pod vedením Romana „Jacka“ Urbana. Večerem bude doprovázet moderátor Jiří „George“ Konečný. Rezervaci místa na slavnostní večer můžete učinit na tel. čísle 778 488 433. Vstupné je zdarma.

To je Tábor! podpořilo město Tábor z  Dotačního programu na podporu projektů k oslavám výročí založení města Tábora 2020.

Pro vstup na akci platí aktuální protipandemická opatření, tj. zejména „OTN“ a povinnost použít ochranu dýchacích cest.