Třikrát Dokola v rajském dvoře

29. 4. 2024  •  publikoval(a): Kateřina Nimrichtrová  •  rubrika: Akce, Aktuality, Rajský dvůr

Tři představení divadla Dokola | rajský dvůr

Do rajského dvora se tuto sezonu vrací divadlo. Táborský  soubor Dokola tu třikrát zahraje pro malé i velké diváky. A když už letos slavíme 600. výročí úmrtí Jana Žižky, chybět nebude ani husitská tématika.

 

 

18. července od 17.00
Dášenka

Nejen loutková pohádka podle jedné z nejoblíbenějších českých dětských knížek Karla Čapka. Pohádka plná legrace i starostí o jedno malé chlupaté štěně.

Podle Karla Čapka napsala Kateřina Pokorná
Úprava a režie Vojtěch Morava
Výprava P. A. Hroš a F. X. Watzl
Loutky Marcela a Václav Krčálovi 
Hudba Jan Váňa
Hraje Vojtěch Morava 

8. srpna od 17.00
Rozárčina postýlka

Pohádkové dobrodružství v říši vlastního nepořádku. Každý z nás měl jednou svou oblíbenou hračku nebo svého plyšáka. Rozárka měla Myšáka. Plyšáka Myšáka. A ten jí spadnul pod postýlku. Jenomže Rozárka byla pěkná nepořádnice a pod postýlku schovala a odhodila kde co a tak si dovedete představit ten borčus, ten nepořádek, co měla pod postýlkou. A Rozárka se do toho borčusu musí vypravit a svého Myšáčka najít a zachránit…

Napsala Tereza Karpianus
Hudba Jaroslav Noha
Kostýmy, Výprava Vojtěch Morava, Jarmila Nováková
Režie Vojtěch Morava
Hrají: Oksana Németh, Světlanka Vondrušková, Vojtěch Morava 

22. srpna od 17.00
Husiti! 

O tom, jak malá jiskra stačí na to, aby se zažehl plamen, který zapálil celou Evropu. O tom, jak málo stačí, aby se rozhádali staří přátelé a o tom, že každá válka je vždycky špatně.
Jan Hus stojí před koncilem, Zikmund se mu směje a hrstka věrných zakládá Tábor, místo, kde si budou všichni rovni a kam nedosáhnou pokroucené pařáty tehdejších rozežraných mocností. Pod vedením Jana Žižky zprvu odvážně odráží údery nelítostných křižáku, ale nakonec se rozhádají mezi sebou. A jak to bývá, když dva bojují? Třetí se směje.

Napsal Jakub Hojka
Hudba Vojtěch Frank
Výprava a loutky Tomáš Běhal
Režie Jakub Hojka
Hrají Marek Mikulášek a Vojtěch Morava

Vstupné dobrovolné