Výběrové řízení: konzervátor (dřeva) – výstavář

15. 9. 2016  •  publikoval(a): Jakub Smrčka  •  rubrika: Nezařazené

Husitské muzeum v Táboře vyhlašuje výběrové řízení na pracovní pozici

konzervátor uměleckořemeslných děl ze dřeva – výstavář

Místo výkonu práce Tábor, pracoviště Husitského muzea v Táboře. Nástup možný ihned, Pracovní úvazek: 1,0. Platová třída 8 – 9 (dle dosaženého vzdělání a praxe, v souladu s platnými právními předpisy, plat od 12 840 resp. 13 920 Kč).

Kvalifikační předpoklady:

• střední odborné vzdělání s výučním listem / SŠ vzdělání s maturitou v oborech konzervování
    a restaurování dřeva – např. Řezbářství a restaurování dřeva, konzervování a restaurování nábytku a nepolychromované dřevořezby, Umělecký truhlář a řezbář, Uměleckořemeslné zpracování dřeva apod.
  • praxe v oboru výhodou

Další požadavky:

• schopnost pracovat v týmu
  • ochota k dalšímu vzdělávání
  • manuální zručnost, fyzická zdatnost
  • aktivní přístup k práci, spolehlivost, pečlivost, zodpovědnost
  • řidičský průkaz skupiny B
  • základní práce na PC (textový editor, tabulkový editor, práce s digitálními obrazovými daty)

Náplň práce:

• samostatné konzervování a restaurování uměleckořemeslných a uměleckých předmětů
    ze dřeva (historický nábytek, rámy obrazů včetně montáže, řezbářská díla apod.),
  • zhotovování kopií a modelů podle dispozic,
  • samostatný průzkum stavu sbírek, návrhy na konzervátorské a restaurátorské zásahy, zpracovávání dokumentace o konzervování předmětů, použitých materiálech, technikách
    a metodách,
  • kontrola klimatické stability v depozitářích a zabezpečení předmětů před poškozením nepříznivými vlivy prostředí,
  • příprava, manipulace, balení, transporty a instalace sbírkových předmětů a dalších exponátů,
    koordinace prací při instalaci výstav a expozic, zajišťování bezpečnosti práce účastníků.

Přihláška do výběrového řízení musí obsahovat:

• strukturovaný životopis (osobní údaje, údaje o dosaženém vzdělání a praxi)
  • motivační dopis (včetně informace o možném termínu nástupu)
  • souhlas se zpracováním osobních údajů (1)

Přihlášky zasílejte e-mailem na adresu tabor@husitskemuzeum.cz nebo poštou na adresu Husitského muzea. Bližší informace: Jiří Pražák, tel. 733 341 359.

Vybraní uchazeči budou pozváni k ústnímu pohovoru. Při ústním pohovoru předloží uchazeči doklady o dosaženém vzdělání a výpis z rejstříku trestů.

1) Např.: „Prohlašuji, že souhlasím s tím, že mé osobní údaje, které jsem poskytl/a v přihlášce a v připojených dokladech do výběrového řízení, mohou být Husitským muzeem v Táboře zpracovávány a uchovávány v rozsahu potřebném pro uvedený účel.“