Výstava Josef Štainochr (1899 – 2003)

25. 10. 2017  •  publikoval(a): Kateřina Mikulandová  •  rubrika: Archív – výstavy

Galerie Stará radnice, Tábor, Žižkovo nám. 1, 24. 11. 2017 – 24. 2. 2018

Husitské muzeum v Táboře připomene dvě umělecké osobnosti táborského regionu – akademického malíře, sochaře, hudebního a divadelního tvůrce Josefa Štainochra (1899 – 2003) a o generaci mladšího akademického malíře a textilního návrháře Bohuslava Lamače (1921 – 2001).

Výstavy obou umělců slavnostně otevřeme společnou vernisáží 23. 11. 2017 v 17.00 v gotickém sále Staré radnice. Na společné vernisáži představíme katalogy obou autorů, které vznikly jako doprovodné publikace k táborským výstavám a budou v muzeu k zakoupení.

Dílo Josefa Štainochra je rozmanité, díky všestrannému zaměření a výtvarnému i hudebnímu nadání autora. V prostorách galerie uvidíte akademický i moderní portrét, figurální malbu, akty, zátiší i krajinomalbu a v neposlední řadě také pozvánky a plakáty na divadelní představení, která v Měšicích u Tábora režíroval. Potěšit se můžete i řadou jeho osobních předmětů včetně violy, na kterou rád hrával.

Program společné vernisáže:

Úvodní slovo: PhDr. Vítězslav Štajnochr, PhD.

Úvodní slovo: Ak. mal. Teodor Buzu

Hudební doprovod: Václav Pelouch – housle