Výstava Svobodní zednáři a Tábor

7. 2. 2018  •  publikoval(a): Kateřina Mikulandová  •  rubrika: Archív – výstavy

Stará radnice, Žižkovo náměstí 1, 18. 3. 2018 – 10. 6. 2018

Výstavu pořádá Husitské muzeum v Táboře ve spolupráci s Muzeem Svobodného zednářství při Velké Lóži ČR.

Slavnostní zahájení proběhne v sobotu 17. března 2018 v 15.00.

Návštěvník výstavy se dozví základní informace o společenství Svobodných zednářů – jeho cíle, strukturu, symboliku i historii. Celá expozice je doplněna mnohými originálními předměty, užívanými zednáři při jejich rituálech.

Zednáři plakátVýstava se také věnuje osvětlení činnosti a organizaci Svobodného zednářství v Táboře. Návštěvník se mj. dozví, kteří táborští měšťané byli členové spolku. Vedle mnohých jmen se vyjímá například významný táborský starosta Václav Soumar či dlouholetý ředitel Husitského muzea František Kroupa.

Poslední část výstavy je věnovaná známému zednáři Edvardu Benešovi a jeho tajemníkovi Jiřímu Sedmíkovi.

Kurátorka výstavy: Mgr. Petra Fetrová