Výstava Táborský pivovar v proudu času

27. 1. 2016  •  publikoval(a): Kateřina Nimrichtrová  •  rubrika: Archív – výstavy

Stará radnice    13. února – 10. července 2016.

Pivo a táborské pivovarnictví v proudu času – to je téma nové výstavy, kterou pro vás připravilo Husitské muzeum v Táboře. Dozvíte se například, kdo začal jako první dochucovat pivo chmelem, komu se říkalo lízníci, či jak se na pivu podepsala průmyslová revoluce. Podrobná mapa vás pak provede po všech táborských právovárečných domech a pivovarech.

V gotickém sále je instalována první část výstavy, jejíž součástí je i mapa táborských právovárečných domů a pivovarů. Druhá část je zaměřena na historii pivovarnictví, třetí se věnuje výlučně táborskému pivovaru.

Textové panely jsou doplněné množstvím zajímavých exponátů od nápojového nádobí až po zátky, etikety a různé písemné dokumenty. Samostatná kapitola se věnuje bednářskému řemeslu.

Plakát ke stažení