Zikmund Lucemburský a Hradiště hory Tábor

31. 1. 2019  •  publikoval(a): Kateřina Mikulandová  •  rubrika: Publikace

Komentovaná edice pramenů ke vzniku královského města Tábora.

Zdeněk Vybíral – Zdeněk Žalud (eds.)

Husitské muzeum v Táboře 2018 / ISBN: 978-80-87516-49-2

cena 200,- 100,-

V roce 2017 Husitské muzeum v Táboře, ve spolupráci s Odborem kultury a cestovního ruchu města Tábora, připravilo a veřejnosti představilo panelovou výstavu „Zikmund Lucemburský a Hradiště hory Tábor 1437/2017“. Událost povýšení husitského Tábora na královské město náleží svým významem nejen do dějin Tábora, našeho státu, ale i celé střední Evropy. Vždyť kdy a kde v evropských dějinách nastala situace, v níž vzbouřenci proti vlastnímu králi a obecné církvi, tedy rebelové a heretici, nakonec uhájili svou existenci? Kniha volně vychází ze zmíněné výstavy.

Autoři odborných statí a doprovodných textů: Alena Daňková, Karel Maráz, Jitka Vandrovcová, Zdeněk Vybíral, Zdeněk Žalud

Grafický návrh, sazba a produkce: Viva Design, s.r.o., Gustaf Fifka

Tisk: PB Tisk, Příbram

Vydalo Husitské muzeum v Táboře 2018

1. vydání, náklad 600 ks

Tato kniha vznikla na základě institucionální podpory dlouhodobého koncepčního rozvoje Husitského muzea v Táboře poskytované Ministerstvem kultury ČR.