Klenoty barokní židovské hudby – CREATRIO

17. 11. 2021  •  publikoval(a): Kateřina Mikulandová  •  rubrika: Archív - koncerty

19. 11. 2021 │18:00│gotický sál │Stará táborská radnice, Žižkovo náměstí

U příležitosti Mezinárodního dne památky obětí holocaustu pořádá Husitské muzeum v Táboře ve spolupráci se spolkem Hadasa odložený koncert “Klenoty barokní židovské hudby”, který proběhne v pátek 19. listopadu 2021 v Gotickém sále Staré táborské radnice. Účinkovat bude Creatrio pod vedením českobudějovické flétnistky a hudební pedagožky Lucie Duškové. Všichni hudebníci jsou zkušenými interperty v oblasti autentické interpretace historické, zejména barokní hudby.

CREATRIO:

Lucie Dušková – barokní příčná flétna a zobcová flétna
Kristýna Hodinová – barokní housle
Filip Dvořák – cembalo

Program je sestaven z tradičních židovských a sefardských modlitebních písní a z písní oblasti Skotska a Irska, které vyšly z kořenů tehdejší lidové hudby. Všechny tyto melodie se tradičně zpívaly, upravovaly, aranžovaly a improvizovaly dle libosti interpreta. Právě improvizace a rozmanitost hráče na této hudbě nejvíce baví. Dále zazní klasické skladby barokního mistra židovského původu Salomone Rossiho a nechybí ani skvosty italského autora Niccola Matteise.


Vstupné předprodej 120/100 Kč, na místě 150/120 Kč, předprodej pokladna Stará radnice Tábor, Žižkovo nám. 1

Pro vstup na koncert platí aktuální protipandemická opatření, tj. zejména “OTN” a povinnost použít ochranu dýchacích cest.