Noční prohlídka Tábora

6. 8. 2020  •  publikoval(a): Kateřina Mikulandová  •  rubrika: Archív - akce

10. 7. a 14. 8. 2020 | start ve 20 hodin před Kotnovem | vstupné 70,-/50,-

Na seznamu letních akcí Husitského muzea najdete úplnou novinku. Noční prohlídka Tábora zavede zájemce do hradu i na rajský dvůr bývalého augustiniánského kláštera. Vydejte se uličkami večerního města s historičkami, které se tentokrát obléknou do kostýmu, a zažijte Tábor trochu jinak.

„S podobným typem prohlídky jsme se setkaly se sestrou v Českém Krumlově, kde jsme byly na dovolené. A není jediným jihočeským městem, které podobnou atrakci návštěvníkům nabízí. Tak jsme se rozhodly k 600. výročí založení Tábora zavést něco podobného i u nás,“ uvedla historička Husitského muzea Jitka Vandrovcová. Náplň prohlídky navazuje částečně na pravidelné sobotní vlastivědné vycházky, v záloze mají sestry Vandrovcovy však i řadu dalších zajímavostí, o kterých neví ani řada rodilých Táboráků.

Noční prohlídka Tábora začíná ve 20 hodin, sraz u Bechyňské brány. Zájemci si budou moci prohlédnout Tábor z výšky hradní věže, následovat bude téměř dvouhodinová procházka Táborem za soumraku. Kostýmovaná komentovaná prohlídka města skončí v nasvíceném rajském dvoře augustiniánského kláštera. Vstupné činí 70 korun, děti, studenti a senioři zaplatí o dvacet korun méně.

Noční prohlídka Tábora – plakát ke stažení