Jan Žižka a husitský Tábor v dějinách a v tradici

6. 10. 2021  •  publikoval(a): Jakub Smrčka  •  rubrika: Aktuality, Přednášky

30. 11. 2021 | 18.00 | Centrum Univerzita Tábor – velký sál

prof. PhDr. Petr Čornej, DrSc.

Přední český historik a znalec husitství i s ním spojených historických tradic, prof. PhDr. Petr Čornej, DrSc. přijal opět pozvání Husitského muzea v Táboře k mimořádné přednášce, která symbolicky uzavře připomínky šestistého výročí založení husitské obce na hoře Tábor.

Přednáška se bude tentokrát konat ve velkém sále Centra Univerzita, abychom umožnili přístup co nejvíce zájemcům z řad veřejnosti.

Petr Čornej se ve své přednášce zaměří na vztah Tábora a Jana Žižky z Trocnova v průběhu husitských válek. Představí také, jak byl tento vztah vnímán v období utváření nové národní identity a historické tradice českého národa, tedy v 19. a na počátku 20. století.

Vstup volný, možnost rezervace míst předem v pokladně Husitského muzea nebo na kontaktu objednavky@husitskemuzeum.cz, tel. 734 232 158.