Nové archeologické výzkumy v Táboře a na Táborsku

12. 9. 2019  •  publikoval(a): Jakub Smrčka  •  rubrika: Archív - přednášky

5. 11. 2019 od 18.00 | přednáškový sál Husitského muzea v Táboře – Augustiniánský klášter, nám. Mikuláše z Husi čp. 44

Mgr. Jiří Bumerl (Husitské muzeum v Táboře) | Pořádá Česká genealogická a heraldická společnost – pobočka Tábor

V posledních letech provedlo archeologické oddělení Husitského muzea řadu záchranných archeologických výzkumů a to jak v prostoru historického jádra města Tábora, tak v jeho bližším i vzdálenějším okolí. O některých výzkumech již podala průběžnou informaci místní média, jiné doposud zveřejněny nebyly. Řeč bude, mimo jiné, o výzkumu vyvolaném překládkou kanalizace v ulici Na Parkánech, nálezech při výstavbě nedaleko kláštera na Klokotech, nebo nových objevech přímo v intravilánu města.

[Plakátek ke stažení]