Táborský triptych 2018 – Josef Žák & Ensemble Castelkorn

3. 8. 2018  •  publikoval(a): Jakub Smrčka  •  rubrika: Archív - koncerty

Klášterní kostel Narození Panny Marie, nám. Mikuláše z Husi, Tábor, 16. 8. 2018 od 18 hod.

7. ročník letního cyklu koncertů staré hudby Táborský triptych se uzavře ve čtvrtek 16. srpna od 18 hodin v kostele Narození Panny Marie v Táboře na nám. Mikuláše z Husi. Zazní hudba z pokladů zámeckého archivu v Kroměříži mj. z hudební sbírky olomouckého biskupa Karla z Lichtensteinu-Castelkorna (1664–1695). Zvolené skladby budou prezentovat lesk doby největší slávy barokní hudby v Kroměříži, tedy i císařského dvora ve Vídni a arcibiskupského dvora v Salzburgu. Houslista Josef Žák vystudoval hru na barokní housle na pařížské konzervatoři a kromě souborové hry se věnuje také vedení a interpretaci gregoriánského chorálu.

TRIPTYCH-2018_