Vojenská kancelář prezidenta republiky v proměnách času a režimů 1945–2015

6. 3. 2020  •  publikoval(a): Kateřina Mikulandová  •  rubrika: Archív - přednášky
VKPR znak Vojenská kancelář Prezidenta republiky

PŘEDNÁŠKA JE Z DŮVODU OPATŘENÍ KE SNÍŽENÍ RIZIKA PŘENOSU NÁKAZY KORONAVIREM ZRUŠENA
(uvedeme ji v náhradním termínu, o němž budeme včas informovat). Děkujeme za pochopení.

12. 3. 2020 | od 17:30 | přednáškový sál Husitského muzea v Táboře – Augustiniánský klášter | nám. Mikuláše z Husi čp. 44

přednáší PhDr. Daniel Povolný, Ph.D.

Vojenský historický ústav Praha

Každá instituce během své existence zažívá okamžiky vzestupů a pádů i hvězdných okamžiků. Nejinak tomu bylo a je také v případě „nástroje“ vrchního velitele ozbrojených sil ke komunikaci s armádou a ostatními ozbrojenými složkami.

Jaký význam měla vojenská kancelář během těchto 70 let a kdo v jejím čele autoritou své osobnosti dodával jejímu image nejen lesk? To je námětem této přednášky.

VKPR Archivace - spisová služba 3 008