Divadlo v zahradě 2018

12. 7. 2018  •  publikoval(a): Kateřina Nimrichtrová  •  rubrika: Archív - akce

28. 7. od  14.00 |  nám. Mikuláše z Husi, Tábor

Akce se koná za každého počasí. V případě deště se přestěhujeme do gotického sálu Staré radnice.

Již potřetí zve Husitské muzeum malé i velké diváky na Divadlo v zahradě. Ze zahrady ale musíme kvůli rekonstrukci augustiniánského kláštera ven. Akce bude tentokrát jednodenní, divadla zahrají přímo na náměstí Mikuláše z Husi a vstup je zdarma.

V sobotu ve 14 hodin odstartujeme pohádkou o Panu žabákovi, který cestoval za dobrodružstvím. Poprvé se tak na našem festivalu představí soubor z Ostružna, jehož název připomíná temného Boha z povídky Hectora Munroa – Sakiho, Sredni Vaštar.  Zato Pohádka z Budíku Pavla Šmída divákům tolik neznámá nebude. Nápaditá scéna, ve které se odehrává cesta dvou bratrů hledajících čas, už v Táboře párkrát oslnila velké i malé.

Křičí, máchá rukama i nohama, zapojuje publikum do hry a má podivné loutky. Viktor Pirošuk a jeho Téměř divadelní společnost zahraje v pořadí jako třetí. Pro děti má připravené hned dvě pohádky, a to Zakletý les a Jak Václav princeznu vyléčil. Sérii dětských představení zakončí Tonda Novotný s klasikou O pejskovi a kočičce.

Pro dospěláky máme letos opravdovou lahůdku. Není moc o čem psát, protože nikdo dopředu neví, jak to dopadne. Improvizační satirická skupina 20 000 židů pod mořem však sklízí úspěchy, kamkoli přijede, takže se máme určitě na co těšit i tady na Starém Městě. Ostatně předpremiéru si v Táboře střihli na nedávném festivalu Mighty Sounds.

V krátkých pauzách mezi divadly si mohou návštěvníci zkusit svoji mušku na čarovném samostřelu, na malé výtvarníky už se těší Andrea Koblasová se svojí výtvarnou dílničkou. Písničky pro radost bude celé odpoledne pouštět DJ Mushroom. Občerstvení je zajištěno.

Festival pořádá Husitské muzeum v Táboře ve spolupráci s Kulturním střediskem města Bechyně za laskavé podpory města Tábora.

Sobota 28. července
14:00    Teatr Vaštar: Pan Žabák aneb Za dobrodružstvím!

15:00    Pavel Šmíd: Pohádka z budíku   video

16:30    Téměř divadelní společnost: Jak Václav princeznu vyléčil,  Zakletý les

18:00   Tonda Novotný: O pejskovi a kočičce

19:00   20 000 židů pod mořem – vystoupení improvizační satirické skupiny

DJ Maschroom

Výtvarná dílna,  čarovný samostříl

Stánek s občerstvením

plakát, leták-page-001