Helena Schmaus Shooner, Zrcadlo duše, přírody a světla/ The Mirror of Soul, Nature and World

29. 8. 2023  •  publikoval(a): Kateřina Mikulandová  •  rubrika: Publikace

Vydalo Husitské muzeum v Táboře 2023 | ISBN: 978-80-87516-83-6 | doprovodná publikace k výstavě

Prodejní cena 430 Kč.

Retrospektivní výstava česko-kanadské výtvarnice Heleny Schmaus Shooner nabídne pohled na autorčinu bohatou uměleckou tvorbu, kterou se výrazně prosadila v sedmdesátých a osmdesátých letech 20. století v zahraničí. Po roce 1995 se natrvalo vrátila zpět do Bechyně, kde se věnovala charitativní a umělecké činnosti.

Děkujeme rodině Heleny Schmaus Shoonerové a jednotlivým autorům vzpomínek za poskytnutí fotografií.

Sbírkové předměty představené v této knize pocházejí se sbírek Husitského muzea v Táboře, Městského muzea v Bechyni, Uměleckoprůmyslového muzea v Praze a Muzea skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou.

Autoři textů: Teodor Buzu, Iva Hodková, Kateřina Hrušková, Pavel Jarkovský, Jan Kačer, Ukjese van Kampen, Irena Mašíková Konštatová, Lenka Merglová Pánková, Jana Pacáková, Caroline Shooner, Emma Srncová, Roman Tadič, Lenka Zajícová

Termín a místo konání výstavy: 29. 6. – 8. 10. 2023, Galerie Stará radnice, Tábor

Překlady: překladatelská agentura ZELENKA Czech Republic s.r.o., Zdeněk Vybíral

Fotografie sbírkových předmětů: Zdeněk Prchlík