Klasici v Táboře

13. 10. 2023  •  publikoval(a): Kateřina Mikulandová  •  rubrika: Archív - koncerty

22. 11. 2023 | 19:00 | gotický sál | Sedláčkovo kvarteto: Kocián, Suk, Wiesner | koncert

1. 12. 2023 | 19:00 | gotický sál | EKSTAZE: Gerschwin, Bernstain, Fauré | koncert

Neformální festival kvalitní hudby.

Je tomu více než deset let, co festival Klasici v Táboře dováží táborských posluchačům hvězdy klasické hudby. Jednou z hlavních výsad je pestrost, díky které posluchači mohou zažít širokou škálu hudebních zážitků.

Sedláčkovo kvarteto: Kocián, Suk, Wiesner

1. housle – Michal Sedláček
2. housle – Jan Maceček
viola – Tomáš Krejbich
violoncello – Matěj Štěpánek

Sedláčkovo kvarteto vzniklo při Akademii múzických umění v Praze v roce 2007 a navazuje na tradici kvarteta působícího v Plzni v letech 1974–1994. Zaměřuje především na tvorbu českých autorů, zvláště pak těch méně známých, ale tím spíš jedinečných a neoposlouchaných jako K. Slavický, S. Hořínek, B. Martinů, J. Teml, F. A. Míča, V. J. Veit, nahrává a vydává nahrávky jako např. vlastním nákladem vydané CD se třemi kvartety Rafaela Kubelíka (1914-1996) jako první na světě.

Vstupné předprodej 100/250 Kč, na místě 300 Kč 

 

EKSTAZE: Gerschwin, Bernstain, Fauré

Alžběta Poláčková soprán
Kateřina Englichová harfa
Vilém Veverka hoboj

Jedním z principů uvažování hobojisty Viléma Veverky je filozofie posouvání faktických možností hudby, stejně tak nalézání nových hudebních spojení. Oba principy zcela naplňuje nejnovější projekt EKSTASE, na kterém se také zcela zásadně podílejí možná dvě největší hvězdy současné české scény, sopranistka Alžběta Poláčková a harfistka Kateřina Englichová.
Koncert EKSTASE, podle stejnojmenné písně Almy Mahler, snese poetizující přívlastek „valentýnská hudební variace“ svého druhu. Veverka na rok 2023 ohlásil typ tzv. „Nového koncertu“, který se ve své formě přiblíží – jevištně – divadelnímu představení. Unikátní artový záměr si klade za jeden z cílů další „obhajobu“ faktické potřeby živého umění jako celku a to nejen ve smyslu nalezení ideálního tvaru, v tomto případě koncertu.
Hvězdně obsazené seskupení nabídne publiku koncertní performanci, která je zcela originální co do obsahu i námětu. Nové ztvárnění hudby Almy Mahler, Gabriela Fauré, Georga Gershwina či Leonarda Bernsteina a celková koncepce je leitmotivem s výraznou rezonancí budoucnosti jevištního umění.

Vstupné předprodej 100/300 Kč, na místě 350 Kč

Předprodej : 
Husitské muzeum
Antikvariát Bastion
Rezervace : 
tel. 774 679 792