Na Dni otevřených dveří Nostického paláce se bude prezentovat i Husitské muzeum

14. 9. 2016  •  publikoval(a): Kateřina Nimrichtrová  •  rubrika: Archív

Ve středu 28. září 2016 se veřejnosti otevřou brány malostranského Nostického paláce (Maltézské náměstí 1, Praha 1). Svůj prostor pro prezentaci zde dostaly také příspěvkové organizace Ministerstva kultury a Husitské muzeum rozhodně nebude chybět. Den otevřených dveří potrvá od 10 do 17 hodin.

Návštěvníci budou mít možnost prohlédnout si raně barokní Nostický palác, který je považován za nejkrásnější sídlo ministerstva kultury na světě. V Nostickém paláci mohou obdivovat nádherné reprezentační sály, které v současnosti slouží k předávání různých cen významným osobnostem, k pořádání kulturních akcí, k přijímání významných návštěv či k vedení porad. Nahlédnout bude možné i do pracovny ministra kultury, která je neobvyklá jak umístěním, tak architektonickým řešením, obrazárny paláce s mnoha pozoruhodnými díly starých mistrů a také do nádherné Kaple Nanebevzetí Panny Marie a do slavné nostické knihovny, která čítá na 14 tisíc svazků.

V přízemí paláce se  představí třiadvacet příspěvkových organizací Ministerstva kultury.

V Nostickém paláci nezapomněli ani na ty  nejmenší. V tzv. Konírně jsou pro ně jsou připravena krátká představení loutkového divadla, kromě toho si budou moci vyrobit sošky z rychleschnoucí hmoty, vymalovat pastelkami postavy v lidových krojích, vyrobit doplňky z bižuterie, vyluštit si kvíz o husitství nebo se podívat  na publikace tištěné Braillovým písmem pro nevidomé.

K vidění bude i výstava skla, tematicky zaměřená na dobu císaře Karla IV.  Program zpestří hudba různých žánrů – svoje umění předvede  temperamentní romská kapela či Katka Misíková a Jakub Kořínek s vlastní tvorbou i světovou hudbou různých žánrů. Návštěvníci budou mít možnost zakoupit si zajímavé publikace, CD i DVD, které vydávají  příspěvkové organizace MK.

Nenechte si ujít jedinečnou příležitost, jak strávit sváteční den 28. září 2016 v Nostickém paláci, který vždy žil a stále žije kulturou.

Zde malá ochutnávka procházky úchvatným Nostickým palácem:

http://www.mkcr.cz/minkultury2013/

Upozornění pro návštěvníky: Vstup bude možný pouze přes vrátnici Nostického paláce přes bezpečnostní rám.