Nejkrásnější české knihy roku 2020 a 2021

24. 8. 2022  •  publikoval(a): Kateřina Mikulandová  •  rubrika: Akce, Aktuality, Výstavy

6. 9. – 2. 10. | Augustiniánský klášter – Galerie Ambit, rajský dvůr | výstava

Slavnostní zahájení výstavy 18. 9. od 14 hodin v rámci Dnů evropského dědictví a historického festivalu Táborská setkání 2022.

Výstava nejkrásnějších knih soutěžících v sedmi kategoriích, pořádaná ve spolupráci s Památníkem národního písemnictví. Zcela mimořádně letos představíme nejhezčí publikace ze dvou předchozích let, protože ročník 2020 byl významně omezen epidemií Covidu.  K vidění budou opravdu zajímavé knihy, za zmínku určitě stojí Chrám umění Rudolfinum, která získala bronzovou medaili v soutěži Nejkrásnější kniha světa, řadu dalších ocenění získali také ilustrátoři publikace Město pro každého. Z roku 2021 můžeme uvést alespoň knihu Felix Kolner – slib, což je silný osobní příběh skauta vězněného v koncentračním táboře.Výstava začne v tichosti, ale o slavnostní otevření návštěvníci nepřijdou. To se bude konat v rámci Táborských setkání, respektive v rámci dne Evropského kulturního dědictví, v neděli 18. září od 14 hodin v rajském dvoře bývalého augustiniánského kláštera. Úvodního slova se ujme za Památník národního písemnictví Aneta Křižková, o hudební doprovod se postará Jana Pavlatová.