Oskar Nedbal – Vítězslav Novák

5. 6. 2018  •  publikoval(a): Jakub Smrčka  •  rubrika: Archív - koncerty

Oskar-Nedbal_sigGotická síň Staré radnice, Žižkovo nám. 1, Tábor, 13. června od 18.00

Koncertní večer z díla představitelů kompoziční školy A. Dvořáka v podání žáků a učitelů Konzervatoře České Budějovice a ZUŠ O. Nedbala Tábor. Pořádá Mezinárodní společnost Oskara Nedbala Tábor.


Vitezslav-Novak-mladyProgram koncertu pořádaného Mezinárodní společností O. Nedbala, s.z. (s podporou města Tábora) zahrnuje komorní skladby táborského rodáka O. Nedbala (1874–1930) a kamenického rodáka V. Nováka (1870–1949) – kolegů z kompoziční třídy Ant. Dvořáka, a to s ohledem na nedávné založení Ústavu pro propagaci díla a odkazu V. Nováka v Kamenici nad Lipou.
S klavírními skladbami V. Nováka vystoupí mj. účastnice letošního 9. ročníku Mezinárodní Novákovy klavírní soutěže v Kamenici n.L. (25. – 27. května 2018), které získaly krásné 2. místo – Barbora Klímová (ZUŠ O. Nedbala Tábor) a Petra Urbanová (Konzervatoř Č. Budějovice) – obě ze třídy MgA. Evy Peřinové (čůenky MSON).
V dílech O. Nedbala se představí mj. klavírista Adam Závodský – vítěz zmíněné soutěže a nositel Ceny O. Nedbala v r. 2015 ze třídy MgA. Magdy Štajnochrové (porotkyně soutěže a členky MSON) a táborský houslista Václav Pelouch (třída MgA. Jana Drhy) – letošní čerství absolventi českobudějovické konzervatoře. Zástupcem této školy je i klavírista a básník Tomáš Lísal.

Na programu:

O. Nedbal: Houslová Sonáta h moll (V. Pelouch, A. Závodský), klavír. cyklus Lettres intimes (T. Lísal),

V. Novák: klavír. cyklus Za soumraku (P. Urbanová), Ballata a Serenáda (B. Klímová), Slovenské spevy
a další skladby obou autorů.

Dále vystoupí pedagožky: Ludmila Peřinová (zpěv, klavír. doprovod; průvodní slovo), Eva Peřinová (klavír. doprovod), Irena Havlínová (zpěv) a žáci pěvecké třídy Lud. Peřinové Karolína Dvořáková, Žaneta Chudá, Viktoriya Chonka, Sára Olivová a Petr Samec.

(Vstupné dobrovolné)

Nedbal-Novak_2018_