Ples Husitského muzea

21. 1. 2016  •  publikoval(a): Kateřina Nimrichtrová  •  rubrika: Archív - akce

Společenské centrum Univerzita Tábor, 26. února 2016 od 19 hodin,

Dobrá muzika, šermíři, kejklíři i půvabné tanečnice – takový bude druhý ročník plesu Husitského muzea v Táboře. Akce se po roce vrací do Společenského centra Univerzita Tábor, k tanci a poslechu opět zahraje Big Papa.

Program zahájí Táborští kupci svým vystoupením s prapory. Dynamická show doprovázená bubny nabídne velkolepou podívanou, která důstojně odstartuje netradiční bál s historickými prvky. V průběhu večera se skupina vrátí na parket ještě jednou, aby předvedla několik ukázek nesecvičených soubojů v plné výbavě. „Jedná se o ukázku reálného boje inspirovaného pravidly Battle of the Nations. Souboje nikdy nevypadají stejně. Jak skončí, nevědí ani diváci ani samotní účinkující,“ popisuje průběh hard – šermu jednatelka souboru Michaela Jirková.

Na své si ale přijdou i jemnější povahy. Dámy i pány jistě zvedne ze židle výuka renesančních a gotických tanců v podání souboru Kancioneta Tábor. Zájemci se naučí, jak se tančilo u dvora, ale i v podzámčí mezi prostým lidem.

Zlatým hřebem programu by mělo být půlnoční vystoupení famózního kejklíře Zdeňka Vlčka. Diváci se mohou těšit na ohnivou show, žonglování a různé jiné kejkle. Hudební žezlo převezme po tomto vstupu DJ Roman Máj.

Večerem bude provádět herec populárního amatérského souboru Na šikmé ploše a člen DS Tábor David Remiš.

Ples Husitského muzea se koná v pátek 26. února od 19 hodin. Vstupenky jsou v předprodeji na pokladně Husitského muzea v Táboře na Žižkově náměstí za 190 korun.

Plakát ke stažení