Táborský triptych 2018 – Čeští madrigalisté

12. 7. 2018  •  publikoval(a): Jakub Smrčka  •  rubrika: Archív - koncerty

Klášterní kostel Narození Panny Marie, nám. Mikuláše z Husi, Tábor, 19. 7. 2018 od 18 hod.

Táborský triptych pokračuje ve čtvrtek 19. července od 18 hodin již druhým letošním koncertem v kostele Narození Panny Marie v Táboře na nám. Mikuláše z Husi. Tentokrát se jeho barokní interiér naplní vokální hudbou v podání souboru Čeští madrigalisté.

Patnáctičlenný soubor Čeští madrigalisté působí pod vedením sbormistryně Veroniky Hádkové v Praze. Specializují se na interpretaci české vokální hudby, vedle toho uvádí také evropskou renesanční tvorbu, barokní chorály a kantáty či starou slovanskou a ruskou hudbu. V Táboře představí program složený z české tvorby 16. – 18. stol. Zazní skladby z českých liturgických rukopisů a díla Kraštofa Haranta, Jana Campana Vodňanského, F. X. Brixiho, J. Kř. Vaňhala, J. D. Zelenky a B. M. Černohorského.

V roce 2018 probíhá již 7. ročník koncertní řady Táborský tritpych, který kažodoročně nabízí obyvatelům i návštěvníkům Tábora ojedinělé zážitky při poslechu autentické interpretace vokální i instrumentální hudby z období renesance, baroka a klasicismu. Cyklus pořádá Husitské muzeum v Táboře za dramaturgie houslisty, skladatele a pedagoga Jiřího Sychy. Vstupenky lze zakoupit v předprodeji na pokladně Husitského muzea v Táboře nebo přímo na místě v den konání koncertu.

TRIPTYCH-2018_