Člověk dělá šaty, šaty dělají člověka

13. 10. 2022  •  publikoval(a): Kateřina Nimrichtrová  •  rubrika: Archív - lektorské programy, Nezařazené

VŠECHNY DOPOLEDNÍ TERMÍNY NA TENTO EDUKAČNÍ PROGRAM UŽ JSOU OBSAZENY.

Edukační program k výstavě Mistři cechů oděvních.

Už pravěký člověk věděl, že se musí obléknout, aby mu nebyla zima. Nejdříve se halil do kůží a kožešin, postupně se naučil využívat k výrobě oděvů rostliny, vlnu či vlákna motýlů. Z nutnosti se stala móda a krejčí měli plné ruce práce. A nejen oni, také tkalci, barvíři, ševci, soukeníci nebo třeba pasíři. Z jakých materiálů šili šaty naši předkové? Jaký je rozdíl mezi suknem a plátnem? Víte, co měl na práci koželuh a proč musel zůstat za hradbami? Poznejte s námi pestrobarevný svět mistrů oděvních řemesel 15. a 16. století a vyzkoušejte si některé staré techniky i na vlastní kůži.

Klíčová slova: řemeslo, odívání, krejčí, švec, koželuh, barvíř, pasíř, tkadlec, cechy
Cílová skupina: 3. – 5. třída ZŠ
Délka: 120 min.
Vzdělávací oblast: Člověk a jeho svět, Člověk a svět práce, Umění a kultura

Vstupné: 50 Kč / žáka, pedagogický doprovod zdarma

Program nabízíme od 22. listopadu 2022 do 30. března 2023, objednávky na tel. 734 570 334 nebo mailem na nimrichtrova@husitskemuzeum.cz.