Husité – 1. díl Husitský vůz

14. 3. 2021  •  publikoval(a): Kateřina Mikulandová  •  rubrika: Muzeum on-line, Nezařazené, Pro děti a školy

animovaný seriál | pro děti | výzva ke spolupráci | 3:18 minut

Představujeme vám první díl z nového animovaného vzdělávacího seriálu pro děti.

Ve filmu byly použity obrázky z knih či kreseb známých autorů, jejichž díla má Husitské muzeum ve sbírkách, ilustrace Jiřího Petráčka z knihy Jak válčili husité od Petra Klučiny, 1983, ale také kresby dětí. Pojďte se zapojit i vy! Nakreslete, namalujte či jinak vyrobte ilustrace s husitskou tématikou. Tvořit můžete postavy husitů s různými zbraněmi, vojenské ležení, bitvy, dobývání hradů, jejich výzbroj a výstroj, uvítáme ale také obrázky jejich nepřátel – křižáků. Svoje výtvory posílejte poštou nebo v elektronické podobě mailem na adresu sokolova@husitskemuzeum.cz . Můžete je také vhodit rovnou do naší schránky na nám. Mikuláše z Husi 44. A nezapomeňte se podepsat, aby se vaše jméno mohlo objevit v titulcích. My se těšíme na vaše obrázky a vy se těšte na nová zábavná videa!