O Husitském muzeu – snadné čtení

30. 6. 2023  •  publikoval(a): Jakub Smrčka  •  rubrika: Nezařazené

Husitské muzeum v Táboře se zaměřuje na všeobecnou vlastivědu Táborska a k tomu se zaměřuje na husitství. Muzeum shromažďuje předměty a vytváří tak sbírku. Do sbírky vybírají odborníci zvaní kurátoři takové předměty, které dokládají lidskou činnost nebo přírodní prostředí v dějinách a v současnosti. Některé předměty získává muzeum také archeologickým výzkumem.

Muzeum o předměty pečuje v depozitářích a pro veřejnost je vystavuje ve stálých expozicích a na krátkodobých výstavách. Dále pořádá muzeum přednášky, vydává knihy, připravuje výukové programy pro děti, studenty i dospělé a pořádá také kulturní akce jako např. koncerty.

Součástí Husitského muzea je také Blatské muzeum v Soběslavi a Veselí nad Lužnicí. Všechny budovy, které lze navštívit, názvy expozic, oevírací dobu a vstupné obsahuje článek Otevírací doba a vstupné na tomto webu.

Pokud se chcete informovat osobně nebo se zeptat, můžete zatelefonovat na číslo (+420) 380 831 596 nebo napsat email na objednavky@husitskemuzeum.cz

Předměty ze své sbírky muzeum dokumentuje a uveřejňuje je také na internetu, na webové stránce e-sbírky.cz, kam stále přidává nové záznamy.

Základní informaci o muzeu můžete sledovat také na videu v českém znakovém jazyce.